Stavby Felix na FacebookuStavby Felix rss

+ 420 602 230 804
info@stavby-felix.cz


CLT-prospekt-CZ-4

Stavby domů na klíč z CLT

Naše obchodní a stavební společnost Vám nabízí stavbu nízkoenergetických rodinných domů na klíč, bungalovů, průmyslových hal a dalších objektů. Rodinné domy, montované z materiálů CLT se vyznačují vynikající tepelnou úsporností, jejich montáž je rychlá a finančně zajímavá.

Trvale udržitelný způsob stavění

CLT panelyDřevo jako obnovitelný zdroj je ekologickým stavebním prvkem a zodpovědnou volbou v boji proti změně klimatu. Strom během svého růstu absorbuje kysličník uhličitý z ovzduší, který využívá jako energii ke svému růstu. V budově postavené z masivních dřevěných panelů je tak uhlík  uložen ve formě molekul polysacharidů na stovky let. Tento proces zpomaluje změnu klimatu.

Během pečlivého plánování výroby je zajištěna maximální efektivita využití surovin.  Správně navržená, postavená, pro-ti povětrnostním vlivům a vlhkosti chráněná budova z CLT panelů vydrží stovky let.

Zdravé a příjemné klima v prostorách

Dřevo jako surovina absorbuje ze vzduchu v prostorách budovy vlhkost a tuto vlhkost později, když je vzduch sušší, zase odevzdává. Čím více dřeva se pak při stavbě použije, tím lépe se vlhkost vzduchu udržuje v optimálním rozmezí. Dům ze dřeva poskytuje zvlášť dobré klima v prostorách, a je tudíž ideální volbou pro osoby, kterým záleží na zdravém a příjemném prostředí.Dřevo má rovněž schopnost absorbovat elektromagnetické záření a ochránit nás tak před jeho škodlivými účinky.

CLT panely -  zdravé bydlení

Protipožární ochrana

Masivní dřevo je odolnější vůči požáru, než je obecně v podvědomí lidí. Dřevěná konstrukce je dokonce odolnější než betonová či ocelová. CLT panely obsahují přibližně 12% vlhkosti. Aby se dřevo mohlo vznítit, musí se z něj voda nejdříve vypařit. Tvořící se zuhelnatělý povrch pak chrání vnitřní vrstvy panelu. Masivní konstrukce v případě požáru sice  zuhelnatí, ale nezhroutí se jako ocelové a betonové konstrukce. V těchto budovách hoří při požáru především plastové materiály a nábytek.

Výstavba nízkoenergetických rodinných domů na klíč. Stavíme dřevostavby, rodinné domy na klíč, montované rodinné domy, nízkoenergetické domy, chaty. Kvalitní, úsporné a zdravé bydlení se zárukou pevné ceny i termínu. Další informace naleznete v sekci Montované domy z CLT

Zeptejte se nás na cokoli k uvedeným službám

Vaše jméno (vyžadováno)
Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva


Nahoru ↑